MDD Hareketi’nden İran’ın yeni Cumhurbaşkanı Reisi’ye kutlama mesajı: Kaderimiz ortaktır

MDD Hareketi’nden İran’ın yeni Cumhurbaşkanı Reisi’ye kutlama mesajı: Kaderimiz ortaktır

Milli Demokratik Devrim Hareketi geçen hafta yapılan seçimlerde göreve gelen İran’ın yeni Cumhurbaşkanı Ayetullah Seyyid İbrahim Reisi’ye kutlama mesajı gönderdi. Mesajda “Milletlerimiz, binlerce yıllık ortak tarihin pekiştirdiği güçlü bağlarla birbirlerine bağlıdırlar. Kaderimiz ortaktır. Bugüne kadar birlikte sevindik, birlikte üzüldük” ifadelerine yer verildi.

Milli Demokratik Devrim Hareketi İran’ın yeni Cumhurbaşkanı Ayetullah Seyyid İbrahim Reisi’ye kutlama mesajı gönderdi. MDD Hareketi adına Mehmet Bedri Gültekin tarafından gönderilen mesajda şunlara yer verildi;

“Sayın Cumhurbaşkanı, İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına seçilmenizden dolayı zatıalinizi kutluyor, görev döneminizde iki dost ve kardeş ülke arasındaki ilişkilerin daha da güçleneceğine inanıyoruz.

Milletlerimiz, binlerce yıllık ortak tarihin pekiştirdiği güçlü bağlarla birbirlerine bağlıdırlar. Kaderimiz ortaktır. Bugüne kadar birlikte sevindik, birlikte üzüldük.

İran ve Türkiye, bugün emperyalizmin hegemonyacı politikalarının hedefidirler. İki ülkenin çıkarı Batı Asya çapında daha ileri ve yakın işbirliğini zorunlu kılıyor.

 

Sayın Cumhurbaşkanı,

Türkiye ve İran omuz omuza verdiği zaman; eşitliğin, adaletin ve dayanışmanın hakim olduğu yeni bir dünyanın kapısını açmada en büyük rolü oynayacak ülkelerdir.

Cumhurbaşkanlığınız döneminde bu yönde daha ileri adımlar atılacağına inanıyor, görevinizde engin başarılar diliyor, saygılar sunuyoruz.”