MDD Hareketi: ABD Emperyalizmi kaybedecek, Küba kazanacak!

MDD Hareketi: ABD Emperyalizmi kaybedecek, Küba kazanacak!

​​​ABD’nin Küba’da sahnelemeye çalıştığı ‘turuncu devrim operasyonuna’ karşı Milli Demokratik Devrim Hareketi’nden açıklama geldi. Açıklamada “MDD Hareketi olarak, tüm kalbimizle kargaşa girişimine karşı direnen Küba hükümetinin ve halkının yanındayız” ifadelerine yer verildi.

Milli Demokratik Devrim Hareketi, ABD’nin Küba’da iç karışıklık yaratma girişimlerine karşı açıklama yaptı. Küba’da ABD’nin daha önce başka ülkelerde de kurguladığı ‘turuncu devrim operasyonunu’ bu sefer Küba’da uygulamaya çalıştığına dikkat çekilerek “Kübalı dostlarımızdan aldığımız bilgilere göre Küba’da, çeşitli bölgelerde aniden patlak veren sokak eylemlerinin arkasında, ABD’den yönlendirilen vatan düşmanı unsurların olduğu çok açık görülüyor. Küba’da patlak veren olaylar, ABD’nin daha önce Gürcistan ve Ukrayna’da sahnelediği “Turuncu Devrim” benzeri bir oyunu sahnelemeye çalıştığını gösteriyor. ABD, Birleşmiş Milletlerde Küba’ya uyguladığı ambargoya karşı yapılan oylamada aldığı büyük hezimeti içine sindirememiştir. Sokak eylemleriyle iç kargaşa yaratmayı hedeflediği anlaşılmaktadır” denildi.

ABD’NİN GİRİŞİMLERİ BOŞA ÇIKARILACAKTIR

ABD tarafından daha öncede benzeri girişlerin yapıldığına dikkat çekilen açıklamada şunlara yer verildi; “Emperyalist gericiler son günlerde,  Küba’nın Kovit-19’a karşı kazandığı parlak başarıyı gözlerden kaçırmak için, her türlü karşıt propagandayı şiddetlendirmiş durumdaydı. Sosyal medya kanallarını ve bir avuç destekçilerini kullanarak, halk ile hükümet arasında soğukluk yaratmak için harekete geçmişti.

Küba Milleti bilindiği üzere bu tür birçok Amerikan girişimini daha önceki yıllarda da boşa çıkarmış ve zaferler elde etmiştir. MDD Hareketi olarak, tüm kalbimizle kargaşa girişimine karşı direnen Küba hükümetinin ve halkının yanındayız. Uzun süren Amerikan ambargosu ve Kovit-19 salgınının sonucu olarak, Küba’da başta turizm olmak üzere birçok sektörde yaşanan ciddi sıkıntılara karşın, tüm Küba Milleti ülkesini savunmakta ve kendi hükümetini bütün gücüyle desteklemektedir. 

 

Küba Milletinin, devrimci liderlerinin izinden giderek kahramanca direneceğine ve kargaşa girişimini boşa çıkaracağına inanıyoruz.

Türk milleti, dost ve kardeş Küba’nın yanındadır.

Küba, Kübalılarındır! 

Amerika Küba’dan Elini Çek!”