SOSYALİST CUMHURİYET PARTİSİ İLLERDE ÖRGÜTLENİYOR

SOSYALİST CUMHURİYET PARTİSİ İLLERDE ÖRGÜTLENİYOR

Sosyalist Cumhuriyet Partisi, Anadolu'daki örgüt kuruluşlarına Milli Mücadelenin sembolü Gaziantep'ten başladı

Aralık ayının ilk haftasında kuruluş çalışmalarını tamamlayan Sosyalist Cumhuriyet Partisi Anadolu'da ki illerde örgüt kuruluşlarına da başladı. Partinin ilk il örgütü ve binası Milli Mücadele'nin sembolü Gaziantep'e açıldı.

Sosyalist Cumhuriyet Partisi, genel merkez kuruluşunun ardından Anaolu'da örgütlenme çalışmalarına başladı. Gaziantep'te il örgütü belirlenerek, parti binası tutuldu ve açılışı yapıldı. Sosyalist Cumhuriyet Partisinin Gaziantep İl Başkanlığı görüevini Murat Soycan yürütecek. Gazintep'te il örgütünün yanısıra Şahinbey ve Şehitkamil İlçe örgütlerinin de kurulduğu belirtildi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Sosyalist Cumhuriyet Partisi Genel Saymanı avukat Önder Kırmızıtaş, "Aralık ayı başında kuruluşunu ilan eden Sosyalist Cumhuriyet Partisi hızla yurt çapında örgütlenmeye başladı. Partimizin ilk durağı Gaziantep oldu. İl yönetimi oluşturulan Gaziantep'te il binası tutularak parti tabelası da asıldı. Parti olarak ilk mevzilerimizden birini milli mücadelenin sembolü, Kurtuluş Savaşımızın Gazi şehri Gaziantep’te açtık. Hızla Şahinbey, Şehitkamil ilçelerimizi kurduk. Diğer ilçelerimizi de kısa sürede kuracağız.

Dün olduğu gibi bugün de düşman, vatanın bağrına dayadı hançeri. Yine göz diktiler taşımıza, toprağımıza, suyumuza, deremize, yeşilimize, mavimize, limanlarımıza, fabrikalarımıza, emeğimize, bugünümüze, yarınımıza... Yine bu toprakların ekmeğini yiyen, suyunu içen, havasını soluyan bir avuç işbirlikçi de onlarla bir oldu. Yüz yıl sonra yine ateşi ve ihaneti gördük.

Çabalar boşa! Bize boyun eğmeyi reva görenlerin, topraklarımıza göz dikenlerin, emeğimizi sömürenlerin heveslerini daha önce olduğu gibi bugün de kursaklarında bırakmak için yola çıktık. Herkes bilsin ki bu ülkenin yurtseverleri görev başında!

O büyük şairin dediği gibi

'Antepliler silâhşor olur, 

uçan turnayı gözünden kaçan

tavşanı ard ayağından vururlar

ve arap kısrağının üstünde

taze yeşil selvi gibi ince uzun dururlar.

Antep sıcak,

Antep çetin yerdir.

Antepliler silâhşor olur.

Antepliler yiğit kişilerdir.'