Bütün kozlar yine HDP’yle oynanıyor. HDP’nin 6’lı masanın güçlü bir unsuru olduğunu herkes biliyor. Fakat bu Millet İttifakı’na önemli oranda oy kazandırırken bir yandan da kaybettiriyor. Millet ittifakına oy verecek vatanseverler bu durumu hazmedemiyor. Bunlar da en fazla İyi Parti içinde bulunuyor. Bu durumda İyi Parti’nin HDP’den ayrı durduğunu bir şekilde göstermek gerekiyor. Gerçekte böyle bir şey yok. Yani şu an ve seçim sathında İyi Parti ötekilerden pek farklı değil ve olmayacak. Çünkü zaten Atatürk’ün kurduğu parti, Cumhuriyet Halk Partisi HDP’leşmiş durumda. İyi Parti CHP ile aynı masadaysa HDP ile aynı masada demektir.

Yine de fireyi azaltmak için görüntüyü kurtarmak gerekiyor. Üst akıl ABD ve AB bunu emrediyor. O yüzden vampir ve vampirin küçük keneleri yeni bir sözde 3. YOL ittifakı kurdu. Akşener de o yüzden HDP’ye verip veriştiriyor. HDP İyi Parti ile kavgalıymış gibi sert demeçler veriyor.

Sonunda hepsi belediye seçimlerinde olduğu gibi birleşecek… Kılıçdaroğlu veya İmamoğlu… fark etmez. İkisi de HDP’nin dostu. Hepsi aynı adaya oy verecek. Zaten şu an da medyada, sosyal medyada, sendikalarda, meslek örgütlerinde, tabip odalarında bir ve beraberler. Seçim olsun veya olmasın aynı cephedeler.

Sonuçta HDP ile ittifak seçim kazandırır mı? Bence bunu zorlaştırır. Ancak ister kazanılsın ister kaybedilsin büyük bir kitlenin beyinlerine yerleşmiş bu HDP mikrobu on milyonlarca insanı zombiye çeviriyor. Ettiklerini bulacaklar diyorum, bu kesin ama, bunun memlekete, halka da büyük zararı var ve zararlar artarak devam edecek.