EN SEVDİĞİ FENERLİ FUTBOLCU KİM?

EN SEVDİĞİ FENERLİ FUTBOLCU KİM?

 

Fenerbahçeli Ahmet Kaya'nın en sevdiği futbolcu kimdi

Fenerbahçeli Ahmet Kaya'nın, verdiği bir röportajda en sevdiği futbolcunun Kemalettin Şentürk olduğunu söylediği görüntüler gündem oldu. Odatv, Ahmet Kaya ile Kemalettin Şentürk'ün ortak noktasını ortaya çıkardı.

Müzisyen Ahmet Kaya'nın yayınlanan bir röportajı sosyal medyada gündem oldu.

Fenerbahçeli olduğu bilinen Ahmet Kaya, "en sevdiğiniz futbolcu kim" sorusuna Kemalettin Şentürk yanıtını verdi.

Odatv, Ahmet Kaya ve Kemalettin Şentürk'ün ortak noktasını ortaya çıkardı.

Futbolcu Kemalettin Şentürk ve müzisyen Ahmet Kaya'nın ortak noktası ise İşçi Partisi.

İşçi Partisi Genel Başkanı (Vatan Partisi) Doğu Perinçek, 2013 yılında yazdığı bir yazısında Ahmet Kaya’ya ilgili şöyle bir yazı kaleme almıştı:

“Ahmet Kaya, 1976 ya da 1977 yılında Partimize katılmıştı. Anadolu yollarında beraber yürüdük. Partimizin gecelerinde yiğitliğin sesiydi. 1980'li yılların sonlarına kadar böyle gitti.

 

ODATV FOTOĞRAFLARINI YAYINLADI

Odatv, bir dönem Doğu Perinçek’le yan yana yürüyen Ahmet Kaya’nın beraber çektirdikleri fotoğraflara ulaşmıştı.

Bir diğer fotoğrafta ise Ahmet Kaya, o dönem Perinçek’in Genel Yayın Yönetmenliğini yaptığı ‘2000’e Doğru’ dergisinde kapak...

 

KEMALETTİN ŞENTÜRK

1993'te Gençlerbirliği'nden Fenerbahçe'ye transfer olan Kemalettin Şentürk Fenerbahçe'de oynadığı dönemde hırçınlığıyla dikkat çekti.

Kemalettin Şentürk, kariyerinin en iyi döneminde ülkede yapılan bir genel seçimin ardından solcu olduğunu ve oyunu İşçi Partisi'ne attığını söyleyerek bir anda gündeme oturdu.

 

Futbolu bıraktıktan sonra İşçi Partisi yönetimine giren Kemalettin 2007 seçimlerinde bu partiden milletvekili adayı oldu fakat İşçi Partisi'nin baraj altında kalmasıyla meclise giremedi.

Fenerbahçe'den ayrıldıktan sonra pek çok Anadolu kulübünde forma giydikten sonra 2005-2006 sezonunda faal futbol yaşamına son verdi.

 

AHMET KAYA 2000'DE HAYATINI KAYBETTİ

Magazin Gazetecileri Derneği'nin 1999 yılındaki ödül töreninde yılın en iyi sanatçısı ödülünü aldıktan sonra yaptığı konuşmada Kürtçe bir şarkı çıkaracağını ve klip çekeceğini söyleyen Ahmet Kaya, bazı şarkıcıların ve medyanın hedefi haline gelmişti.

Ahmet Kaya, 16 Kasım 2000'de, "Hoşçakalın Gözüm" isimli albümünün kayıtlarını Yaparken, Paris'in Porte de Versailles semtindeki evinde bir gece kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.